
Ja sitten puikoilla on jotain vaaleanpunaista :) Joskus myöhemmin paljastuu mitä ja kenelle. Lankana on Dropsin Muskat. Uusi tuttavuus minulle, mutta tykkään jo nyt!

Ouluun on avattu uusi lankakauppa Lumoava Lanka. Kävin tutustumassa ja voin suositella! Saatavilla kaikkia niitä ihanuuksia, mitä yleensä pitää tilata hiplaamatta netistä, esim. Dropsia ja montaa muuta merkkiä. Nyt niitä on mahdollisuus päästä tunnustelemaan ihan paikan päälle. Lumoava Lanka sijaitsee Kantiksen talossa Rintamäkeä vastapäätä.
5 kommenttia:
Kiva hattu. Pitääkin ottaa talteen tuo malli.
Tykkäsin kyllä tehdä tuota mallia. Mallikerta oli helppo ja sen oppi ulkoa nopeasti. Muutenkin nopeatekoinen.
Mä oon neulonut siitä Dropsin Safranista, joka on Muskatia ohuempi, ja tykkään kovasti. Kummitytölle neuloin takin, ja sitä on pidetty ja pesty eikä ole kyllä mennyt miksikään.
Ihana hattu!
Nätti hattu!
Lähetä kommentti